NASZE DZIEWCZĘTA ZNOWU NAJLEPSZE!

poniedziałek, 19 czerwca 2017
Nasze dziewczęta potwierdziły prymat w Krakowie i zdobyły kolejny tytuł mistrza podczas Krakowskiej Olimpiady Młodzieży 2016/2017!

W środę 7. czerwca rozpoczęły się zmagania w ramach Gimnazjady w piłce nożnej dziewcząt. Jak pamiętamy nasze zawodniczki zdobyły już mistrzostwo Krakowa w hali. Tym razem rywalizacja miała miejsce na wolnym powietrzu, a dokładnie na obiektach Com-Com Zone przy ul. Ptaszyckiego. Półfinały nasze dziewczęta przeszły jak burza, tracąc jedną bramkę, a strzelając rywalkom aż 28!

Wyniki:
Gimnazjum 16 – IX G MCE        0:5
Gimnazjum 4 – IX G MCE          0:8
IX G MCE – SAVIO                    7:0
IX G MCE – Gimnazjum 11        8:1

Tabela po półfinałach:
1. IX GMCE         12         28:1
2. G 11                  9             6:9
3. G 16                  4             2:7
4. SAVIO               4            4:10
5. G 4                    0             1:14

Do finału zakwalifikowały się dwie pierwsze drużyny. Dołączyły do nich zespoły z drugiego półfinału – gimnazja nr 1 i 19. Rozegrany został na boiskach MOS Kraków Wschód na osiedlu Szkolnym 39 we wtorek 13. czerwca, który okazał się dla naszego zespołu niezwykle szczęśliwy. Pierwszymi rywalkami naszych „złotek” były zawodniczki Gimnazjum 19, które ograły w stosunku 5:1. W kolejnym meczu „zaklepały” mistrzostwo pokonując zawodniczki Gimnazjum 11 6:0. Tytuł stał się faktem! Na uwagę zasługuje jednak styl – nasza drużyna aplikowała rywalkom w każdym meczu po minimum 5 goli, a tracąc w sumie w trakcie całych rozgrywek zaledwie dwa!

Tabela końcowa:
1.      IX G MCE
2.      G 19
3.      GM 1
(G 11 zostało zdyskwalifikowane z powodu gry nieuprawnionej zawodniczki z rocznika 2000).

Naszą Szkołę reprezentowały: Weronika Wójcik (kapitan), Wiktoria Janik, Gabriela Szafrańska, Klaudia Stefańska, Weronika Mucha, Nikola Broda, Paulina Mikołajczyk, Wiktoria Ciastoń i bramkarka Anna Wcisło z klasy trzeciej oraz Justyna Stoch i Karolina Skruch z klasy 2b. Naszym zawodniczkom serdecznie gratulujemy!!!

poprzednia wiadomość | powrót do listy | następna wiadomość