SZALEŃSTWA NA LINACH

środa, 4 października 2017

Środa, 4 października 2017 roku. Ponieważ pogoda znacznie się polepszyła w porównaniu z wczorajszym potopem, w dzisiejszym planie była wyprawa do wiślańskiego parku linowego.

Znaczna część uczestników naszego wyjazdu zdecydowała się brać udział w pokonywaniu przygotowanych przeszkód. Już o godzinie 9.45 pierwsza grupa ruszyła na „zieloną” trasę. Największą niespodzianką było to, że znani nam cisi i spokojni koledzy, skromne i delikatne koleżanki, okazali się mistrzami przeszkód parku linowego!

- Dlaczego zdecydowałaś się na podjęcie tego wyzwania? – zapytaliśmy Basię.

- Bo lubię ryzyko! Nie czuję strachu nawet na takich wysokościach… - odpowiedziała zdecydowanie.

- Lubię przygody, wyznaczając cele, zawsze je realizuję – zadeklarowała Iwona.

- Który fragment trasy sprawił Ci najwięcej trudności? – spytaliśmy jeszcze.

- Początek „czerwonej” trasy czyli wspinaczka po małej ściance wspinaczkowej. Sprawiła mi kłopoty, bo miałam mokre buty i stopnie były śliskie – poskarżyła się Basia.

- Najtrudniejszy do przejścia był most trzylinowy, ponieważ nie dosięgałam środkowej liny i trudno było mi się po niej poruszać – wyjaśniała Iwona.

- Czy trasy zaspokoiły Twoje oczekiwania – dociekaliśmy na koniec.

- Moim zdaniem było za dużo przeszkód związanych z dużym wysiłkiem rąk. Ogólnie jednak trasy mi się bardzo podobały – oceniła Basia.

- Nie jestem w pełni zadowolona z własnych osiągnięć. Aczkolwiek same trasy bardzo mi się podobały… - enigmatycznie stwierdziła Iwona.

Ale tak naprawdę nie ma znaczenia czy pokonywane trasy były „niebieskie”, „zielone” czy „czerwone”. Najważniejsze, że umieliśmy pokonać lęk oraz przełamać brak wiary we własne umiejętności.

Sonia, Ania, Aga, Maciek i Tomek

 poprzednia wiadomość | powrót do listy | następna wiadomość
Więcej niż nauka...
Licealna kadra
Stawiamy na sport

O szkole

IX Gimnazjum MCE jest bezpłatną prywatną szkołą z uprawnieniami szkoły publicznej.

Zalety naszej szkoły:
  • mało liczne klasy,
  • brak anonimowości,
  • indywidualne podejście do każdego ucznia.

W szkole realizujemy gimnazjalne programy nauczania zgodne z najnowszą podstawą programową, ponadto uczymy języka angielskiego w zwiększonej liczbie godzin z podziałem na grupy zaawansowania. Drugim językiem może być: j. niemiecki, francuski, rosyjski lub japoński. W trzyletnim cyklu nauczania realizujemy trzy godziny informatyki, także z podziałem na grupy.

Kontakt z nami

IX Gimnazjum MCE
Kraków, os. Kolorowe 29A
Budynek XII Liceum Ogólnokształcącego
im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie

Lokalizacja