Informacje o szkole

IX Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji nie bez powodu znalazło swoją siedzibę w budynku XII Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Norwida w Krakowie. Nowa reforma programowa obowiązująca od 2012 roku wprowadza kontynuację programu nauczania pomiędzy klasą trzecią gimnazjum, a kolejnymi klasami liceum ogólnokształcącego. Dlatego dużą przewagę w jakości nauczania zapewniać będą zespoły szkół skupiające gimnazjum i liceum. Wysoki poziom nauczania zapewniają kompetentni nauczyciele uczący jednocześnie w XII Liceum Ogólnokształcącym.

Nasze atuty to wiedza, prestiż i bezpieczeństwo.

Na pewno pragniecie Państwo, aby szkoła zapewniała bezpieczne warunki pobytu dzieciom, dbała o wszechstronny ich rozwój, rzetelnie przygotowywała je do egzaminu gimnazjalnego, ułatwiła przyszły wybór szkoły ponadgimnazjalnej. Właśnie to jest dla nas priorytetem a jednocześnie domeną, gdyż udowodniliśmy już, że potrafimy tego dokonać.

Każdy uczeń gimnazjum może liczyć na wysoce zindywidualizowane podejście do jego potrzeb i aspiracji. Tutaj nikt nie przejdzie obojętnie obok jego oczekiwań. Wynika to z prostego faktu – oddziały w naszych szkołach są niewielkie, a nauczyciele rzeczywiście blisko uczniów.

IX Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji jest szkołą niepubliczną z uprawnieniami szkoły publicznej. Osobą prowadzącą szkołę jest dr inż. Rafał Leśniak.